Serigrafi Baskı

Şeffaf, opak pvc etiketler, leksan etiketler, aluminyum etiketler, plastik ahşap, metal, cam malzemeler üzerine reklam ve yazı basımı bu teknikle yapılmaktadır.

İpek üzerine geçirilen şablon aracılığıyla gerçekleştirilen basım tekniği. Bir çerçeveye gerili ipek üzerine fotoğraf yöntemiyle, basılması istenen yazı ya da resim geçirilir. Çerçeve, basılacak zemine oturtulup üzerine mürekkep konur ve plastik şeritli bir tarakla yayılır. İpeğin resim dışında kalan gözenekleri kapalı olduğundan buralardan mürekkep geçmez. Resim ipek üzerine doğrudan özel bir boyayla da çizilebilir. Daha sonra ipek zamkla sıvanır, resmin bulunduğu bölüme organik bir çözücü sürülerek ipeğin gözenekleri açılır ve mürekkep alacak duruma getirilir. Serigrafi işlemi makineleştirilip kâğıt, bez, asetat, cam, vb. üzerine baskı yapılabilir.dijital baskı ile yapılamayan kalem, çakmak, ajanda gibi promosyon ürünlerinin basımında kullanılan bir tekniktir.

Bardaklara, kalemlere, vinyl folyolara, kağıt etiketlere ve tanıtım malzemesi olarak kullanmak isteyeceğiniz daha bir çok malzemeye uyguladığı serigraf baskı çalışmalarıyla, bir yandan şirket kimliğinizi çevrenize yansıtırken, diğer yandan tanıtım maliyetleriniz için ekonomik ve güvenilir çözümler sunarak, tanıtımınıza olduğu kadar cebinize de katkı sağlıyoruz.

Serigrafi baskı her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskılar yapılabilir. Aynı zamanda matbaanın baskı yapamadığı metal,seramik, kumaş ve cam gibi malzemelere baskı serigrafi ile yapılır.

Son yıllarda serigrafi endüstrinin olmazsa olmazları arasına girmiştir.

Serigrafi baskı tekniği ile farklı ve yenilikçi tasarımlar elde edip, tanıtım ürünlerinizde sıradanlığın dışına çıkabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde Polivinil Klorür(PVC), Polietilen (PE), Polipropilen (PP), Polistren (PS), Polikarbon (PC), Şeffaf ve Opak Sticker, Branda, Tahta, Cam, Deri, Kauçuk, Kumaş, Lastik, Metal, Alüminyum, Seramik, Kağıt, Mukavva, Cilt bezi, Porselen gibi pek çok malzemeye baskı yapılabilmektedir.

Bazı Etiket ve Baskı Tipleri;

Koltuk etiketi, sandalye etiketi, makine etiketi, motor etiketi, pano etiketi, trafo etiketi, elektrik panosu, etiketi, dolap etiketi, depo (tank) etiketi, kasa etiketi, treyler etiketi, asansör kabin etiketi, kabin etiketi, jenaratör pano etiketi, valf etiketi, pompa etiketi, konveyör etiketi, raf etiketi, traffolyte etiketi, kapak baskısı, buton baskı, panel üzeri baskı, malzeme üzeri baskı...